Fundusze Unijne NFOŚiGW
Strona główna/Aktualności/Uroczyste odsłonięcie poidełka PWiK w Szkole Podstawowej (..)

Uroczyste odsłonięcie poidełka PWiK w Szkole Podstawowej nr 3 w Bolesławcu

13 Marca 2023

10 marca br. w Szkole Podstawowej nr 3 w Bolesławcu przy ul. Ceramicznej 5 odbyło się uroczyste odsłonięcie źródełka wody pitnej, które było nagrodą główną w konkursie pn.: "Woda - źródło życia, czyli z PWiK-iem o wodzie, ściekach i zielonej energii". Należy przypomnieć, że uczniowie klas trzecich szkół podstawowych Gminy Miejskiej Bolesławiec brali czynny udział w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli przedsiębiorstwa PWIK w Bolesławcu Sp. z o.o.  Mieli okazję zobaczyć stację uzdatniania wody tzw. SUW przy ulicy Modłowej, a także obserwowali etapy oczyszczania ścieków przy ulicy Granicznej w Bolesławcu. Zapoznali się również ze sposobem pozyskiwania zielonej energii tzw. OZE.

Podsumowaniem akcji był konkurs, w którym przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 3: Julia Zdunek,  Marcel Zańczak, Antoni Gawlik oraz Wojciech Polak uzyskali pierwsze miejsce drużynowo, zaś Julia Zdunek zajęła także III miejsce w konkursie w kategorii indywidualnej. Szkoła również przygotowała plakat dowolną techniką plastyczną promujący picie wody z kranu. Dużą uwagę jury zwróciło hasło widniejące na pracy: ,,Piję wodę z kraniku, a nie z plastiku”.

W uroczystości brali także udział przedstawiciele Spółki: prezes zarządu PWiK Grzegorz Kozłowski, prowadząca zajęcia praktyczne Beata Rogowska -Zielonka oraz Sławomir Mikutaniec, i  Barbara Fornal - koordynator konkursu. Spółka PWIK przekazała uczniom szklane bidony w celu propagowania picia wody z kranu.

 

do góry