Fundusze Unijne
Strona główna/Aktualności

Aktualności

Znaleziono wiadomości: 15.

 • Przebudowa ujęcia i stacji uzdatniania wody we Wleniu - zakończenie zadania Przebudowa ujęcia i stacji uzdatniania wody we Wleniu - zakończenie zadania 2022-03-14

  Przebudowa ujęcia i stacji uzdatniania wody we Wleniu - zakończenie zadania

  31 stycznia 2022 r. nastąpiło zakończenie zadania 2 - Przebudowa ujęcia i stacji uzdatniania wody we Wleniu, realizaowanego w ramach projektu „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Wleń”

 • Zapraszamy do Tężni Solankowej w Bolesławcu Zapraszamy do Tężni Solankowej w Bolesławcu 2022-02-22

  Zapraszamy do Tężni Solankowej w Bolesławcu

  Drodzy Mieszkańcy Bolesławca i Odwiedzający, miło nam zaprosić Państwa na otwarcie Tężni Solankowej w Bolesławcu. Pierwszego marca, w parku przy ul. Głowackiego (pomiędzy galerią a bibiloteką) o godzinie 13:00, Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman wraz z Prezesem Zarządu PWiK w Bolesławcu Sp. z o.o. Józefem Królem uroczyście uruchomią pierwszą w Bolesławcu publicznie dostępną, Tężnię Solankową.

 • Podsumowanie akcji #pijezkranu 2021 Podsumowanie akcji #pijezkranu 2021 2021-12-10

  Podsumowanie akcji #pijezkranu 2021

  Wraz z nadejściem pierwszych letnich dni i pierwszych dni łagodzenia obostrzeń sanitarnych, rozpoczęliśmy, z inicjatywy lokalnej Gazety i Portalu Bolec.info, akcję #pijezkranu. Celem akcji było zachęcenie bolesławian do picia wody z kranu, co jednocześnie oznacza rezygnację z kupowania wody w plastikowych butelkach.

 • Sadzimy drzewa Sadzimy drzewa 2021-12-09

  Sadzimy drzewa

  Tereny zadrzewione spełniają przede wszystkim ważną funkcję ekologiczną - są płucami przestrzeni zurbanizowanych: produkując tlen i oczyszczając powietrze, podnoszą jakość życia mieszkańców. Rośliny, wszelkiego rodzaju - trawa i drzewa, krzewy i kwiaty - eliminują kurz i przemysłowe zanieczyszczenia powietrza, tłumią hałas i stabilizują temperaturę powietrza.

 • Jesteśmy dla Was i dla Środowiska każdego dnia Jesteśmy dla Was i dla Środowiska każdego dnia 2021-11-29

  Jesteśmy dla Was i dla Środowiska każdego dnia

  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie pobierania, uzdatniania i dystrybucji wody oraz odbierania i oczyszczania ścieków na terenie czterech gmin: gmina Miejska Bolesławiec, Gmina Bolesławiec, Gmina i Miasto Lwówek Śląski oraz Miasto i Gina Wleń. Łącznie spółka obsługuje ponad 70 tys. mieszkańców.

 • STOP - dla nielegalnego poboru wody i odprowadzania ścieków STOP - dla nielegalnego poboru wody i odprowadzania ścieków 2021-11-05

  STOP - dla nielegalnego poboru wody i odprowadzania ścieków

  Trwa akcja Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu Spółka z o.o. pod hasłem: „STOP - DLA NIELEGALNEGO POBORU WODY I ODPROWADZANIA ŚCIEKÓW”

 • Nowe wyzwanie - upoluj butelkę! Nowe wyzwanie - upoluj butelkę! 2021-07-26

  Nowe wyzwanie - upoluj butelkę!

  Nowe wyzwanie - upoluj butelkę! Od poniedziałku 26 lipca do piątku 30 lipca, na terenie Bolesławca każdego dnia będą się pojawiać dwie butelki, które każdy może zdobyć!

 • Butelkę #pijezkranu możesz również kupić! Butelkę #pijezkranu możesz również kupić! 2021-07-16

  Butelkę #pijezkranu możesz również kupić!

  Jeśli nie chcesz uczestniczyć w kolejnych wyzwaniach i konkursach #pijezkranu, a chcesz naszą butelkę szklaną na wodę z kranu, to od poniedziałku 19 lipca możesz ją kupić.

 • #pijezkranu - butelka za filmik! #pijezkranu - butelka za filmik! 2021-07-15

  #pijezkranu - butelka za filmik!

  #pijezkranu - butelka za filmik! 20 butelek akcji #pijezkranu mamy dla tych, którzy nagrają i opublikują na Facebooku lub Instagramie Filmik, w którym nalewają Bolesławiankę z kranu, piją ją i mówią #pijezkranu.

 • #pijezkranu - Oszczędzaj! Kasę i przyrodę! #pijezkranu - Oszczędzaj! Kasę i przyrodę! 2021-07-06

  #pijezkranu - Oszczędzaj! Kasę i przyrodę!

  #pijezkranu - Oszczędzaj! Kasę i przyrodę!   Jesteście niesamowici! Zaledwie w tydzień udało się nam i Bolec.Info zebrać ponad 2,5 tysiąca plastikowych butelek i podarować Wam za nie ponad 250 wielorazowych, szklanych butelek na wodę z kranu. Akcaj zakończyła się sukcesem!

do góry