Fundusze Unijne

Przekazanie przyłącza wodociągowego i/lub kanalizacyjnego do eksploatacji Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w B-cu Sp. z o.o.

Informujemy, że Odbiorcy usług z terenu Gminy Wleń mają możliwość przekazania przyłącza wodociągowego i/lub kanalizacyjnego naszemu Przedsiębiorstwu do eksploatacji.

Co to jest przyłącze wodociągowe?

Przyłącze wodociągowe stanowi odcinek przewodu łączącego sieć wodociągową z wewnętrzną instalacją wodociągową w nieruchomości Odbiorcy usług wraz z zaworem za wodomierzem głównym.

Schemat przebiegu przyłącza wodociągowego

 

Co to jest przyłącze kanalizacyjne?


Przyłącze kanalizacyjne to odcinek przewodu łączącego wewnętrzną instalację kanalizacyjną w nieruchomości odbiorcy usług z siecią kanalizacyjną, za pierwszą studzienką, licząc od strony budynku, a w przypadku braku studzienki do granicy nieruchomości gruntowej.

 Schemat przebiegu przyłącza kanalizacyjnego

Jakie korzyści wynikają z przekazania przyłącza?

Przejmując przyłącze do eksploatacji Przedsiębiorstwo zapewnia komfort i profesjonalną obsługę. W ramach nowej umowy Przedsiębiorstwo dokona niezbędnych napraw przekazanego przyłącza, usunie awarię lub w razie potrzeby wymieni przyłącze na nowe.
A zatem Odbiorca zyska spokój, wygodę i bezpieczeństwo.

Jakie koszty są związane z przekazaniem przyłącza?

Koszty utrzymania przyłącza uwzględnione zostaną w cenie wody i ścieków (od lipca 2021 roku). Odbiorca nie zostanie obciążony już kosztami usunięcia awarii lub naprawy przyłączy, których wartość może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Gdzie można załatwić formalności związane z zawarciem umowy?

Przyłącze wodociągowe lub kanalizacyjne można przekazać przy minimum formalności. Zazwyczaj jest to jedna wizyta w Biurze. Wystarczy zgłosić się do Biura Obsługi Klienta:

  • Wleniu - Plac Bohaterów Nysy 28,
  • Lwówek Śląski ul. Krótka 1 lub
  • Bolesławiec ul. Wojska Polskiego 6/1a

i podpisać stosowną umowę lub wypełnić poniższy wniosek.

Wniosek o zawarcie umowy o zaopatrzenie w wodę lub odprowadzanie ścieków

(przekazanie przyłącza wodociągowego i/lub kanalizacyjnego do eksploatacji dla PWiK)

* pola wymagane
do góry