Fundusze Unijne

Przekazanie przyłącza kanalizacyjnego do eksploatacji PWiK w B-cu Sp. z o.o.


Informujemy, że Odbiorcy usług z terenu Miasta i Gminy Bolesławiec mają możliwość przekazania przyłącza kanalizacyjnego naszemu Przedsiębiorstwu do eksploatacji.

Co to jest przyłącze kanalizacyjne?

Przyłącze kanalizacyjne to odcinek przewodu łączącego wewnętrzną instalację kanalizacyjną w nieruchomości odbiorcy usług z siecią kanalizacyjną, za pierwszą studzienką, licząc od strony budynku, a w przypadku braku studzienki do granicy nieruchomości gruntowej.

Schemat przebiegu przyłącza kanalizacyjnego

Jakie korzyści wynikają z przekazania przyłącza?

Przejmując przyłącze do eksploatacji Przedsiębiorstwo zapewnia komfort i profesjonalną obsługę. W ramach nowej umowy Przedsiębiorstwo dokona niezbędnych napraw przekazanego przyłącza, usunie awarię lub w razie potrzeby wymieni przyłącze na nowe.

A zatem Odbiorca zyska spokój, wygodę i bezpieczeństwo.

Jakie koszty są związane z przekazaniem przyłącza?

Koszty utrzymania przyłącza uwzględnione zostaną w cenie ścieków. Cena ta dla Odbiorców, którzy przekazali przyłącze kanalizacyjne do eksploatacji Przedsiębiorstwu jest wyższa o 10 groszy netto za jeden metr sześcienny od ceny bazowej obowiązującej w taryfie.

Odbiorca nie zostanie obciążony już kosztami usunięcia awarii lub naprawy przyłączy, których wartość może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Gdzie można załatwić formalności związane z zawarciem umowy?

Przyłącze kanalizacyjne można przekazać przy minimum formalności. Zazwyczaj jest to jedna wizyta w Biurze. Wystarczy zgłosić się do Biura Obsługi Klienta Bolesławcu przy ul. Wojska Polskiego 6/1a i podpisać stosowną umowę lub wypełnić formularz dostępny poniżej.

 ZAPRASZAMY DO WYPEŁNIENIA WNIOSKU !

* pola wymagane
do góry